Історія кафедри

аерокосмічних систем управління починається з 1965 року, коли з частини колективу співробітників кафедри електрообладнання літальних апаратів (ЕОЛА) електротехнічного факультету (ЕТФ) Київського інституту цивільного повітряного флоту (КІ ЦПФ) була утворена кафедра Авіаційних приладів і автоматів (АПА).

Кафедра аерокосмічних систем управління -

одна з найстаріших кафедр факультету аеронавігації, електроніки та телекомунікацій і в університеті.

Вона є провідною кафедрою в галузі підготовки фахівців із новітніх технологій проектування, виробництва і експлуатації кібернетичних систем різного призначення, застосування сучасних інформаційних систем та технологій в аерокосмічних системах управління, науково-технічній експертизі якості функціонування складних систем. В своїй роботі кафедра враховує перспективні індустріально-технічні тенденції в найбільш розвинених державах світу, як нагальну потребу індустрії, бізнесу, наукових досліджень у формуванні професійних кадрах, здатних вирішувати питання створення та експлуатації високоінтелектуальних технічних, кібернетичних і організаційних систем на основі останніх досягнень світової науки і технологій.

В першу чергу це стосується таких наукоємних галузей, як авіація, ракетно-космічна техніка, роботизовані комплекси сучасних підприємств, які є пріоритетними в будь-якій розвиненій країні світу, тому що в значній мірі впливають на її майбутнє. При сучасних жорстких вимогах до якості складної техніки, зростаючій конкуренції при її створенні, у всьому світі існує постійна потреба в професіоналах, які володіють сучасними наукоємними технологіями. При цьому враховується, що абсолютна більшість сучасних складних систем розробляються як програмно-інтенсивні системи, засновані на інформаційних технологіях.

Кафедра аерокосмічних систем управління -

В 2000 році кафедра отримала назву – Систем управління, а з 2008 року – Систем управління літальних апаратів.

Після 2000 року кафедра перейшла на нові технології навчання, впроваджуючи комп’ютери та комп’ютерні класи в навчальний процес. Це дозволило інтенсифікувати та зробити навчання більш насиченим. Кафедра відкрила філії в Інституті кібернетики та ЦНДІ навігації і управління рухом. Вчені кафедри, такі як Блохін Л.М., Тунік А.А., Азарскова В.М., Машкова О.А., Чіковані В.В. та інші, активно здійснюють науковий пошук. За цей час успішно захищені дисертації багатьох аспірантів.

Наукові дослідження кафедри включають розробку технологій для комплексів навігації та управління, які впроваджені у численних підприємствах. Кафедра активно працює у сфері створення робастних систем управління, включаючи роботу над алгоритмами синтезу для безпілотних та пілотованих літальних апаратів.

Зокрема, розроблені технології проектування літаючої лабораторії для досліджень у повітряному і водному просторах в Антарктиці. Кафедра також успішно впроваджує нові спеціалізації та напрямки підготовки фахівців у галузі системної інженерії та автоматизації.

Результатом наукових досліджень є створення експериментальних зразків високоточного цифрового гіроскопічного вимірювального приладу, застосованого у різних галузях, включаючи авіацію, космос, морську та наземну техніку.

Розроблена концепція орбітального космічного літака та наземного комплексу для пілотованого і безпілотного використання з доставкою на низькі орбітальні станції і поверненням з орбіти. Методологія проектування стабілізованої платформи для наземних об’єктів та алгоритми інтеграції рівнянь обертового і поступального рухів спрощують процеси наведення та стабілізації. Розроблені алгоритми для систем навігації та управління польотом БПЛА використовують методи нечіткої логіки та штучного інтелекту.

Теоретичні розробки в області динаміки макросистем використовуються при розв’язанні практичних завдань. Випускники орієнтовані на управління технічними та технологічними системами, літальними апаратами та організаційними системами з використанням досягнень кібернетичної науки та інтелектуальних технологій.

Серед навчальних дисциплін – комп’ютерні науки, інтелектуальні технології, теорія управління, автоматизовані системи, технології штучного інтелекту тощо. Об’єктами діяльності стають кібернетичні комплекси, автоматизовані системи управління, бази даних, системи навігації та управління польотом БПЛА.

З 2018 року кафедра отримала нову назву – Аерокосмічних систем управління.

Обличчя кафедри: Керівництво в різні роки