Науково-дослідна аудиторія 501

Призначення науково-дослідної лабораторії

Лабораторія призначена для розробки програмного забезпечення, орієнтованого на наукові дослідження та учбовий процес, а також розробки та аналізу блок-функціональних та схемотехнічних моделей різних систем та пристроїв літальних апаратів.

 

На даний час в лабораторії виконуються роботи по наступним напрямкам:

  1. Розробка клієнт-серверних програм авіаційного призначення;
  2. Математичні дослідження та моделювання систем та пристроїв авіаційної техніки в комп’ютерних системах MATLAB та Simulink;
  3. Моделювання пристроїв авіаційної та загальної електроніки в комп’ютерній системі Multisim;
  4. Розробка WEB-сайтів та інших електронних матеріалів орієнтованих на учбовий процес.

Обладнання компʼютерного класу

Обладнання (комп’ютери) лабораторії об’єднане в локальну мережу згідно з архітектурою типового сегменту мереж кафедри та має підключення до интернет.

 

До складу обладнання лабораторії сьогодні входять 5 – desctop комп’ютерів середньої потужності з операційними системами Windows та Windows Server. Доступ до интернет забезпечується роутером з динамічним виділенням IP – адрес.

 

Для підготовки навчальних матеріалів до складу обладнання включено лазерний принтер з мережевими доступом та принтер-сканер.

 

Для підготовки електронних навчальних матеріалів 2 комп’ютера забезпечені мультимедійною периферією.

Розробки на Multisim для навчального процесу

Ще одна остання серія розробок для навчального процесу була виконана в комп’ютерній системі Multisim. На малюнку показано модель аналого – цифрового перетворювача за методом подвійного інтегрування.

Консолі клієнт-серверні програми авіаційного призначення

Клієнт-серверна програма для отримання польотної інформації з балансування навантаження в транспортній авіації. В розробці програми приймав участь та захистив диплом бакалавра студент 4 курсу Кравченко Корней Викторович. На малюнку показано консолі сервера та клієнта.

Клієнт-серверна програма відображення польотної інформації про температуру палива. В розробці програми приймав участь та захистив диплом бакалавра студент 4 курсу Ткаля Андрія Дмитриевича. На малюнку показана лише консоль клієнта.

Розробки на MATLAB для навчального процесу

Однією з останніх була виконана розробка бібліотеки функцій MATLAB для апроксимації функцій, що задані у табличному вигляді. Апроксимація виконується як степеневими рядами, так і рядами з довільних аналітичних функцій. На малюнку показано випадок апроксимації рядом довільних аналітичних функцій. Ця бібліотека може використовуватися не лише для розрахунків, особливо бібліотека важлива для навчального процесу тому, що всі модулі доступні в їх похідному тексті. Названу бібліотеку можна завантажити по наступному посиланню : lsm.rar

Наша кафедра докладає максимальних зусиль для підготовки студентів з високою фаховою освітою, та наші можлисості стримуються застарілою технічною базою. Ми постійно шукаємо спонсорів, але в наш час це вельме важко.

 

Приєднуйтесь до процесу інтелектуального відновлення потенціалу країни, ми будемо дуже вдячні Вам.